ایده جالب برای فضای سبز در خانه

ایده های بسیار زیبا برای ایجاد فضای سبز داخل خانه

استفاده از گل و گیاه در خانه مخصوصا برای فرهنگ ما ایرانی ها بیشتر اجین شده ولی متاسفانه بعلت کمبود فضا در خانه های امروزی از این مهم غافل مانده ایم.

ولی با این همه ترفند های جالبی برای نگهداری و یا ایجاد فضای سبز در داخل خانه (هرچند کوچک) در تصاویر زیر برای شما نشان خواهیم داد، امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

نتايج تحقيقات دانشـمندان بار ديگر با تأکيد بر اثرات مفـيد اسـتفاده از گل ها در محل زندگي و کار در تحقيقات خود نشان دادند که گياهان تزئيني با تسويه هوا استرس را کاهـش مي دهند. محققان دانشگاه جورجيا با انجام تحقيقات علمي ارزش گياهاني که در خانه و محل کار نگهداري مي شوند را نشان دادند. نتايج اين تحقيقات نشان داد که گياهان پيرامون نه تنها مي توانند از سلامت افراد محافظت کنند، بلکه مي توانند اثرات مفيدي روي عملکردهاي کاري داشته باشند. همچنين گياهان تزئيني به دليل نقـش خود در تصفيه هوا تا حد چشمگيري استرس افراد را کاهش مي دهند. اين دانشمندان در اين خصوص اظهار داشتند: برخي گياهان بخصوص توانائي حذف کامل ترکيبات آلي معلق در هوا (VOC) را دارند. VOC به مواد حاضر در محيط زندگي گفته مي شود. اين مواد مسئول بروز آلرژي، اختلالات مزمن تنفسي و ساير بيماري هايي هستند که بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهاني سالانه سبب مرگ بيش از 6/1 ميليون نفر در دنيا مي شوند.

فضای سبز در خانه

فضای سبز پشت بام

فضای سبز سرویس بهداشتی

گل و گیاه در خانه

باغچه در خانه

فضای سبز منزل

گل و گیاه راهرو

فضای سبز کافی شاپ

گل و گیاه در خانه

فضای سبز در خانه

فضای سبز نشیمن

گل و گیاه راه پله

گلدان جالب


منتشر شده

در

توسط